вторник, 8 ноября 2016 г.

Творча група вчителів початкових класів м. Токмак, Запорізької обл.

В 2014-15 н.р. я приймала участь в роботі творчої групи вчителів початкових класів. В 2015-16 н.р. очолювала творчу групу. Тема роботи групи: "Впровадження здоров’язберігаючих технологій у навчально-виховний процес". Одним із завдань роботи групи було: впроваджувати сучасні активні форми і методи оздоровчої роботи у навчально-виховний процес. Результатом роботи творчої групи було видання посібника, назва якого "Впровадження здоров’язберігаючих технологій у навчально-виховний процес". Посібник був розданий в усі школи міста. Мета посібника - допомогти вчителям у проведенні фіз. хвилинок, вправ для відпочинку очей, релаксаційних пауз, пальчикової гімнастики на уроках.

вторник, 29 марта 2016 г.

Віткритий урок з природознавства в 1-му класі




Конспект уроку природознавства
Тема. Назва рідного краю.
          Де твій рідний край?

Підготувала: вчитель 1 класу ЗОШ №4
                       Кумова Т.І.



Тема.  Де твій  рідний край?  Назва рідного краю.
Мета: розширити знання учнів про населений пункт, в якому вони проживають, ознайомити з памятками рідного краю; символами міста;  дати учням уявлення про розташування міс­та на мапі області та країни;  вчити називати місто, вулиці, свою домашню адресу; формувати пізнавальний інтерес про рідний край, рідну країну; виховувати любов до рідного краю.
Тип уроку: урок повідомлення нових знань.
Обладнання: презентація «Наш рідний край»; мультимедійна дошка ; вірші, прислів’я,  легенда про назву міста; конверти, картки із завданням, м’яч  для вправи.

                                                     Хід уроку
1.                Організаційний момент.  (слайд 1)
2.                Підготовка учнів до роботи над новим матеріалом.
а) Мотивація діяльності: бесіда з елементами показу
-- Коли сьогодні я ішла до школи,
Здавалося, співає все навколо.
Тваринок по дорозі я зустріла,
 про те про се із ними говорила.
Вони просили мене у вас спитати,
Чи хочете ви й далі із ними працювати?  (слайд 2)

--Чи впізнаєте ви цих тварин? Назвіть їх. Якщо ви хочете, щоб тваринки супроводжували вас на уроках і надалі, потрібно виконати завдання, які сойка з друзями підготували для вас. Ви згодні? А нагородою вам будуть знання і ось ці сонячні промінці, які дарує нам весняне сонечко.
б) Вправа «Погода»   (слайд 3)
Черговий синоптик коментує зміни в погоді
в) Налаштування на роботу.
Психогімнастика  «Ми – одна сімя»

3.Повідомлення теми і мети уроку.
Гра «Вилучи зайву букву»  --  завдання від Їжачка
--Попрацюйте в групах і покажіть, що вмієте виконувати завдання злагоджено. На картках, які лежать у вас на партах, зашифровано тему уроку. Прочитайте її, закресливши  у написі всі букви У.
-- Перші, хто виконав завдання, прочитайте усім, що у вас вийшло. Що у інших груп? Увага на дошку
(слайд  4)
--Завдання від їжачка, яке ви виконали, і є темою нашого уроку. Сьогодні ми визначимося, що таке рідний край, взнаємо, де він розташований, як виникла його назва, які пам’ятні місця знаходяться на території рідного краю, і закріпимо знання про власну домашню адресу.

3.                Засвоєння нових знань.
а) Бесіда з елементами повторення.
– В якій країні ми живемо? Як називається столиця України?
– Як називається наше рідне місто? А яка ріка протікає через місто? Крім міст в Україні багато сел. Це – населені пункти. І в містах і в селах живуть і працюють дорослі люди , а діти ходять до школи і в садок, є дороги, по яких їздить транспорт, є пам’ятні місця. Цікава сойка хоче поспитати, чим місто відрізняється від села?  ( відповіді дітей)
--Чи любите ви своє місто? Давайте скажемо йому компліменти.
б)Вправа  «Компліменти рідному місту». Діти передають м’яч один одному, говорячи компліменти місту.

Фізхвилинка «Киця»(слайд 5)
в) Вправа «Альбом»  (слайд 6) Завдання від Сонечка
Діти переглядають фото міста, вчитель називає вулиці і що на них розташоване. Після перегляду вчитель від імені сонечка задає питання
-- Як називається головна вулиця?
-- Які ще вулиці є у місті? На якій вулиці живете ви? Де розташована наша школа?
--Чи були ви в інших містах? Яких?  Є міста і більші і красивіші за наше місто, та чомусь ми любимо своє місто сильніше. Скажіть, чому?
Місце, де ми народилися і живемо, і є наш рідний край, і він для нас наймиліший і найрідніший.
г)  Вірш Платона Воронько «Облітав журавель» (читає учень)
-- Які прислів’я про рідний край ви знаєте?

-- У нашого міста така незвичайна назва (слайд 7)
-- Що ж воно означає? Як виникло? Одну із легенд підготувала ….
д) Легенда про Токмак (розповідає учениця). Продовжує розповідь вчитель
--Вам сподобалося? Але є і інші легенди, бувальщини. І ось вам завдання додому : розпитати рідних чи наших шефів, що вони знають про історію назви Токмака. Розкажете на наступному уроці.
-- Нашому місту вже 230 років. Завжди воно славилося працьовитими людьми, які вміли і хліб ростити і дизелі на трактори та інші машини робити . Людей, які живуть в одному місті, називають спільним іменем. Отож ми з вами токмачани. Заняття токмачан знайшли своє відображення навіть на гербі Токмака: це хліборобство і машинобудування. Крім герба,  які ще державні символи ви знаєте? (відповіді ) –А зараз послухаймо цей вірш (читає учень)
Де степи лягли за обрій,
Де блакить сіяє –
На землі святій і добрій
Наш Токмак зростає.
--Це початок гімну Токмака. А зараз увага на дошку : розгляньте зображення прапора і герба Токмака ( слайд 8)

-- Історію свого рідного краю треба вивчати і знати. В наступних класах,  а також на виховних годинах ми будемо більше дізнаватися про рідний край.   
Фізхвилинка «Райдуга» (слайд з відео 9)
е) Бесіда з елементами показу. (слайд 10)
--Місто Токмак знаходиться в Запорізькій області і відноситься до дуже важливих для області міст разом з містами Бердянськ, Мелітополь, Енергодар. Головне місто області  -- це місто Запоріжжя. Пригадайте з уроків читання, чому воно так називається? Коли треба вказати свою поштову адресу, будемо вказувати «Запорізька область»
-- Запорізька область розташована в південно- східній частині України. (слайд 11)
Природа нашої області дуже мальовнича і багата місцями, які бажано відвідати усім, хто любить рідний край.  (слайд 12 ) Вчитель називає місця.
-- Де б ви хотіли побувати?
Фізхвилинка для очей. (слайд 13)

4.                Закріплення та узагальнення знань
Карасик хвилюється, що діти можуть не знати адреси, якщо заблукають у місті.  Зараз ми виконаємо вправу на знання адреси свого рідного краю.
Вправа «Домашня адреса».  Вчитель нагадує, в якому порядку підписувати. (учні підписують конверти)  Після закінчення деякі учні зачитують адресу

5.                Підсумок уроку.
а) Вправа «Закінчи речення »
-- Місто, де я народився і живу, називається …
-- Це мій рідний …
-- Головна вулиця міста називається …
-- Токмак розташований в області, яка називається …
--Я можу  прославити  свій рідний край 
--Підніміть промінці, які ви отримали : від них світліше стало у класі. Ви задоволені уроком? А своєю роботою? Поаплодуйте собі  і товаришам.
Тваринки теж задоволені вашими відповідями  і чекають нових зустрічей
( слайд 14)
б)  Заключне слово вчителя
Рідний край - це твоє рідне місто, вулиця, де стоїть твій будинок, це зелена трава, на якій можна бігати, співати, лежати і дивитися в небо, як пливуть білі хмарки. На її безкраїх ланах визріває зерно на теплий запашний коровай. І в школі, і на дитячому майданчику тобі скрізь добре, бо ти вдома, на своїй землі. Навкруги твоя, моя, наша Батьківщина.
Щоб полюбити свій рідний край, треба його добре знати, багато читати про видатні місця, добре вчитися, піклуватися про своїх близьких, спілкуватися на рідній мові.
   Ви всі діти України,
Український славний рід.
Дбаймо,щоб про вас маленьких
Добра слава йшла у світ.
Все, що рідне, нехай буде
Найдорожче і святе,
Рідна віра, рідна мова,
Рідний край наш над усе!


                        

четверг, 11 февраля 2016 г.

Імунна гімнастика


(час виконання  12 -13 хвилин )
1. Одна рука на лобі, друга -  на потилиці , потримати 1 хв.
2. Пощипувати краєчок вуха зверху – вниз ( тричі ).
3. Легке потирання шкіри за вухом до лінії шийних лімфовузлів ( тричі ).
4. Вдихаємо через одну носову порожнину, видихаємо через другу, в одному напрямі та у зворотному почергово тричі.
5. «Вмикання» - одна рука на пупковому кільці, вказівний палець іншої – над верхньою губою, середній – під нижньою. «Чистимо зуби» - 30 сек., потім змінити руки.
6. Вказівний та великий пальці однієї руки розминають імунні точки ( нижній край другого ребра у грудини ), друга рука – на пупковому кільці – 30 сек.
7. Одна рука на пупковому кільці , друга – хрестці , масажуємо точки 30 сек., змінити руки.
8. Правою рукою дістаємо ліве стегно, лівою рукою – праве ( марш ) – 8 разів для кожного стегна .
9. Лікоть однієї руки торкається протилежного стегна – 8р.
10. «Вимітання пилу» з-під коліна двома руками – 30 сек.
11. Пощипування Ахіллового сухожилля – 30  сек.

12. «Одягання панчохи»
- передньо – задньою поверхнею  - тричі ( від кінчиків пальців до пахової складки );
- боковими поверхнями - тричі ( від кінчиків пальців до пахової складки );
13. «Одягання перчаток»:
- передньо – задньою поверхнею  - тричі ( від кінчиків пальців до передпліччя );
- боковими поверхнями - тричі( від кінчиків пальців до передпліччя )

Орієнтовний комплекс ранкової гімнастики для учнів молодших класів


1.     Ходьба на місці у середньому темпі на носках і пятках.
2.     Піднімання рук угору.
В.п. (вихідне положення) – ноги разом, руки за голову, лікті розвести.
1-2. Підняти руки вгору, протягнутися, відставити ліву (праву)  ногу назад на носок.
3-4. Повернутися у в.п. Повторити 2-4 рази.
3.  Нахили тулуба в сторони.
В.п. – стоячи, ноги на ширині плечей, руки вздовж тулуба.
1-2. Нахиляючись ліворуч, ковзати лівою рукою вниз по нозі, водночас праву піднімати вгору по тулубу.
3-4. Повернутись у в.п.
Те саме праворуч.
Повторити 2-4 рази.
4.     Присідання.
В.п. – стоячи, п’ятки разом, носки нарізно, руки на поясі.
1-2. Присісти, руки підняти вгору, спину тримати прямо, дивитися вперед.
3-4. Встати, випрямитися, руки на пояс.
Повторити 3-4 рази.
5.     Нахили тулуба вперед.
В.п. – стоячи, ноги нарізно на ширину плечей, руки вздовж тулуба.
1-2. Нахилитися вперед, дивлячись перед собою, зберігаючи пряму спину, руки витягнуті вперед.
3-4. Повернутися у в.п.
Повторити 3-4 рази.
6.     Стрибки на місці.
В.п. – зімкнута стійка, руки опущені вниз.
1. Стрибок, ноги нарізно, руки підняті через сторони вгору.
2. Стрибком у в.п.
Повторити 4-5 разів. 
    7.     Ходьба в повільному темпі з підніманням рук угору та опусканням їх через сторони вниз.